birgün

13° AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 09.04.2020 17:05

'Burcu ve Berk ile' serisi yenilendi

'Burcu ve Berk ile' serisi yenilendi

Yazar Defne Ongun Müminoğlu’nun Artemis Çocuk Yayınları tarafından yayınlanan, 3-8 yaş çocuklara hitap eden uzman destekli on iki kitaplık serisi Burcu ve Berk ile, yeni çizim ve içerikleriyle okurlarla buluşmaya devam ediyor.

Serinin amacı, çocuklara keyifli hikâyeler sunarken, gerek onların gerekse ebeveynlerinin zorlandıkları konularda, kitaptaki karakterler aracılığıyla çözüm sunmak ve yol göstermek.

Bulmaca, boşluk doldurma, testler, oyunlar, müzik önerileri gibi hem eğlenceli hem de öğretici aktivitelere ek olarak bir de seriye özel hazırlanmış kısa film var:

Serinin yenilenme aşamasında çizimler, tecrübeli çizer Berk Öztürk’e emanet edildi.

Tüm kitaplar, görmeyen çocuklar için Braille alfabesi ve yazar tarafından seslendirilmiş şekli ile TÜRGÖK raflarında da bulunuyor: https://www.turgok.org

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız