birgün

5° PARÇALI AZ BULUTLU

Burdur'da Kılıçdaroğlu'nun mülteciler ile ilgili sözlerinin yer aldığı afişler yırtıldı

Burdur’da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mülteciler ile ilgili bilboarda asılan afişi kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yırtıldı. Olaya tepki gösteren CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, “Sorumluların bir an önce tespit edilmesini bekliyoruz! Bu saldırıyı sineye çekmemiz mümkün değildir!” dedi.

GÜNCEL 30.11.2022 13:47
Burdur'da Kılıçdaroğlu'nun mülteciler ile ilgili sözlerinin yer aldığı afişler yırtıldı
Abone Ol google-news

Burdur’da Oluklaraltı ile Hatip Hoca caddelerini birbirine bağlayan kavşakta, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mültecilerle ilgili sözlerinin yazılı olduğu afiş yırtıldı.

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, “Avrupa Birliği'nin sığınmacı anlaşmalarından çıkacağız. Sınırlarımızda kontrolleri geri alacağız. 2 yılda sığınmacılara veda edeceğiz” yazılı afişlerin yırtılmasına tepki göstererek kentte huzursuzluğun yaratılmasına karşı çıktıklarını belirterek afişleri tahrip eden şahısların bulunması çağrısında bulundu.

Akbulut, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Sorumluların bir an önce tespit edilmesini bekliyoruz! Bu saldırıyı sineye çekmemiz mümkün değildir!” ifadelerine yer verdi.

“Genel Başkanımızın “Avrupa Birliği'nin sığınmacı anlaşmalarından çıkacağız. Sınırlarımızda kontrolleri geri alacağız. 2 yılda sığınmacılara veda edeceğiz” yazılı afişleri saldırıya uğramış durumda. Çevremizde böyle bir huzursuzluğun yaratılmasına karşı çıkıyoruz. Çok yakında MOBESE kameraları mevcuttur. Emniyet güçlerimizin hemen bu şahıslar hakkında gerekli işlemleri yapmalarını rica ediyorum. Bunu kabul etmemiz mümkün değil.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol