birgün

11° AZ BULUTLU

SİYASET 22.08.2019 20:55

Burhaniye'de basın açıklamasına polis müdahalesi : 9 gözaltı

Burhaniye'de basın açıklamasına polis müdahalesi : 9 gözaltı

BİRGÜN İZMİR

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde, Diyarbakır, Van ve Mardin’deki kayyum atamaları için Halkların Demokrasi Partisi'nin (HDP) yapacağı basın açıklamasını polisin göz altılarla engellediği bildirildi. Polis müdahalesi sonucu 9 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Burhaniye'de Cumhuriyet Meydanı'nda demokrasi güçlerinin de katkı verdiği basın açıklaması yapılamadan polis engeliyle karşılaştı. Basın açıklamasının yapılacağı alanı saatler öncesinde ablukaya alan polisin, alana basın açıklaması için gelenleri zorla göz altına aldığı öğrenildi. Polisin Meydanda yapılanları izleyenleri de çeşitli uyarılarla dağıttığı kaydedildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız