birgün

23° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 15.11.2019 01:15

Büro emekçileri ek zam için alanlarda

Büro emekçileri ek zam için alanlarda

KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES), bugün tüm yurtta ‘ek zam ve vergide adalet’ talebiyle alanlara çıkıyor. Eylemlerin startı, dün İstanbul Ümraniye’de verildi.

BES İstanbul 3 No’lu Şube tarafından yapılan açıklamada, hayat pahalılığı, zamlar, gelirlerdeki reel kayıplar ve ağır vergi yükü nedeniyle emekçilerin hayatının kâbusa döndüğü belirtildi.

2020 bütçesinde emekçiler lehine hiçbir düzenleme olmadığına dikkat çekilen açıklamada şöyle dendi: “İçinde bulunduğumuz koşullarda 2020 ve 2021 yıllarında yüzde 4+4, yüzde 3+3 oranında zamların bizleri daha da yoksullaştıracağı ortadadır. Hükümet TİS sürecindeki tek taraflı dayatmasına son vererek tekrar toplu sözleşme masasına oturmalıdır. Reel kayıplarımızın karşılanması için acilen kamu emekçilerine ek zam yapılmalıdır, aksi takdirde emekçiler için bu kışın çok sert geçeceği açıktır.”

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol