birgün

24° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 15.11.2019 01:15

Büro emekçileri ek zam için alanlarda

Büro emekçileri ek zam için alanlarda

KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES), bugün tüm yurtta ‘ek zam ve vergide adalet’ talebiyle alanlara çıkıyor. Eylemlerin startı, dün İstanbul Ümraniye’de verildi.

BES İstanbul 3 No’lu Şube tarafından yapılan açıklamada, hayat pahalılığı, zamlar, gelirlerdeki reel kayıplar ve ağır vergi yükü nedeniyle emekçilerin hayatının kâbusa döndüğü belirtildi.

2020 bütçesinde emekçiler lehine hiçbir düzenleme olmadığına dikkat çekilen açıklamada şöyle dendi: “İçinde bulunduğumuz koşullarda 2020 ve 2021 yıllarında yüzde 4+4, yüzde 3+3 oranında zamların bizleri daha da yoksullaştıracağı ortadadır. Hükümet TİS sürecindeki tek taraflı dayatmasına son vererek tekrar toplu sözleşme masasına oturmalıdır. Reel kayıplarımızın karşılanması için acilen kamu emekçilerine ek zam yapılmalıdır, aksi takdirde emekçiler için bu kışın çok sert geçeceği açıktır.”

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız