birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 15.06.2021 16:10

Bürokratların çift maaş almasına tepki gösteren AKP'li Mehmet Metiner, Twitter hesabını kapattı

"Bürokraside çift maaş uygulamasına son verilmelidir" çağrısında bulunan AKP'li Mehmet Metiner, Twitter'dan yaptığı paylaşımı sildi. Metiner'in bir süre sonra hesabını kapattığı görüldü.

Bürokratların çift maaş almasına tepki gösteren AKP'li Mehmet Metiner, Twitter hesabını kapattı

AKP'li bürokratların çift maaş almasını eleştiren AKP'li Mehmet Metiner, önce paylaşımını sildi, ardından hesabını kapattı.

AKP'li Mehmet Metiner, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada AKP döneminde zirve yapan çift maaşlı bürokratlar tartışmasına katıldı. Kamuoyunda rahatsızlık yaratan duruma tepki gösteren Metiner, "Bürokraside çift maaş uygulamasına son verilmelidir" çağrısı yaptı. Metiner ilk mesajında, "Bürokraside çift maaş uygulamasına son verilmelidir. Makamın kendisi zaten payedir. Başka paylarla örselenmesine izin verilmemelidir. Bugünkü ekonomik koşullarda toplumun vicdanını rahatsız eden bu tür bir uygulama, siyasi kırıma dönüşebilir" ifadelerini kullandı.

Tweetten bir süre sonra bir açıklama daha yayımlayan AKP'li Metiner, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve eski AKP'li Milletvekili Fahrettin Poyraz'ın kendisine ulaştığını ve iddiaları yalanladığını söyledi.

Metiner, paylaşımında şunlar ifade etti: "Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü eski vekil arkadaşımız Fahrettin Poyraz aradı. İddiaların doğru olmadığını söyledi. Gerekli bilgi ve belgeleri gönderdi. O yüzden tiviti kaldırma gereği duydum. Başka söze gerek yok. Nokta.” Metiner, bir süre sonra bu tweetini sildi.

burokratlarin-cift-maas-almasina-tepki-gosteren-akp-li-mehmet-metiner-twitter-hesabini-kapatti-888031-1.

HESABINI KAPATTI

Metiner, bu açıklamanın ardından hesabını kapattı.

burokratlarin-cift-maas-almasina-tepki-gosteren-akp-li-mehmet-metiner-twitter-hesabini-kapatti-888032-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol