birgün

6° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 24.10.2018 09:47

Bursa, Ankara ve Edirne’de ÖDP üyeleri gözaltına alındı

Bursa, Ankara ve Edirne’de ÖDP üyeleri gözaltına alındı

Bursa’da dört, Edirne ve Ankara’da birer olmak üzere toplam altı Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) üyesi şafak baskınlarıyla gözaltına alındı.

ÖDP’lilerin, haziran ayında Bursa’da toprağa verilen ÖDP üyesi Nuri Salman’ın cenaze töreninde “terör örgütü propagandası” yaptıkları iddia ediliyor.

Üyelerinin gözaltına alınmasına tepki gösteren ÖDP Bursa İl Örgütü, bir açıklama yayınlayarak "üyelerimizin bu tip uygulamalarla sindirilemeyeceği, siyasal otorite ve savcılık makamınca biliniyor" ifadelerini kullandı.

ÖDP Bursa Örgütü'nden yapılan açıklamada "Gözaltılar hukuksuzdur ve siyasidir. Arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır" denildi.

ÖDP Bursa İl Örgütü'nün açıklaması şöyle:

bursa-ankara-ve-edirne-de-odp-uyeleri-gozaltina-alindi-523900-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız