birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 16.03.2021 20:01

Bursa Başsavcılığı: Öcalan’ın sağlık durumu iyi

Abdullah Öcalan’ın öldüğü yönünde çıkan iddialarla ilgili açıklama yapan Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, Öcalan’ın hayatta olduğunu belirtti.

Bursa Başsavcılığı: Öcalan’ın sağlık durumu iyi

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, iki gündür sosyal medyada yer alan “Abdullah Öcalan öldü” iddialarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

“İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü olarak bulunan Abdullah Öcalan’ın bazı sosyal medya hesaplarında öldüğü yönünde asılsız iddiaların yer aldığı anlaşılmış olup, hükümlü hayatta olup, sağlık durumu iyidir. Bu tür haberlere itibar edilmemesi gerektiği hususu, kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Açıklamayı görmek için tıklayın.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol