birgün

4° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 27.01.2020 12:21

Bursa'da ceylan derisi üzerine yazılmış Tevrat ele geçirildi

Bursa'da, tarihi eser olduğu değerlendirilen ve ceylan derisi üzerine yazılmış Tevrat ele geçirildi

Bursa'da ceylan derisi üzerine yazılmış Tevrat ele geçirildi

Bursa'da, polis ekiplerince düzenlenen operasyonda, yaklaşık 2,5 milyon dolar değerinde olduğu değerlendirilen ceylan derisi üzerine İbranice yazılı Tevrat ele geçirildi. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan F.N., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Tevrat ise, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne gönderildi.

Edinilen bilgilere göre, İnegöl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Mesudiye Mahallesi'nde bir evde yaşayan Fares N., adlı kişide tarihi eser olduğu değerlendirilen ceylan derisi üzerine yazılmış Tevrat olduğu bilgisine ulaştı.

ŞÜPHELİ SERBEST BIRAKILDI

Teknik ve fiziki takibin ardından Fares N'nin evine operasyon düzenleyen ekipler, yaptıkları aramada ceylan derisi üzerine yazılmış Tevrat ele geçirildi.

Gece boyunca emniyetteki işlemleri devam eden F.N., sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. F.N., mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

bursa-da-ceylan-derisi-uzerine-yazilmis-tevrat-ele-gecirildi-680231-1.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız