birgün

8° AÇIK

Bursa'da çöp evde bulunan çocuğun sağlık durumuyla ilgili açıklama

Bursa'da çöp evdeki bir odada hapsedilmiş halde bulunan 9 yaşındaki C.M'nin sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, "Psikolojik olarak çok iyi durumda. Kan değerleri, böbrek ve kalbi çok iyi, yürüyor. 2 kilo 100 gram kilo aldı. Keyfi yerinde çok mutlu oldum” dedi.

GÜNCEL 03.08.2022 15:49
Bursa'da çöp evde bulunan çocuğun sağlık durumuyla ilgili açıklama Fotoğraf: İHA
Abone Ol google-news

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 9 gündür tedavisine devam edilen 9 yaşındaki C.M.A'yı ziyaret etti.

Hastane çıkışında açıklamalarda bulunan Rektör Özkan, “Şimdiye kadar gördüğüm en iyi C.M. ile karşılaştım. Psikolojik olarak çok iyi durumda. Kan değerleri böbrek, kalp çok iyi. Yürüyor. 2 kilo 100 gram kilo aldı" dedi.

Özkan, "Bir sürü şey geliyor. Keyfi yerinde çok mutlu oldum. Çikolata istedi. 'Ne zaman yiyebilirim?' dedi. Onları peyderpey yemesi lazım. Daha önce onları veremiyorduk, şimdi olması gereken çocuk gibi yemeye başlayacak. İnşallah buradan çıktığı zaman da güzel bir aile ortamına kavuşur. Bizim en önemli şeyimiz onun en mutlu olacağı ortamı doğru karar vermek. Çıkınca da ziyaret edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

ÇETE: "TABURCU OLMASINA GİTTİKÇE DAHA OLUMLU BAKIYORUZ"

Ne zaman taburcu olacağı ile ilgili soruya cevap veren Prof. Dr. Yıldıray Çete ise, “Bir zaman mümkün değil. Belli bir kiloya ulaşması lazım. Taburcu olmasına gittikçe daha olumlu bakıyoruz, ama şu gün olacak demek doğru değil. Şu anda tedavisi olumlu yönde gidiyor” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol