birgün

26° AÇIK

Bursa'da engelli çocuk ve annesi özel halk otobüsüne alınmadı

Bursa'da, 7 yaşındaki engelli çocuğu ile özel halk otobüsüne binmek isteyen Burçin Asa Muslu sürücü tarafından otobüse alınmadı. Engelli çocuğu araca almayan özel halk otobüsü şoförü, Bursa Ulaşım Toplu Taşıma İşletmeciliği (BURULAŞ) tarafından disiplin kuruluna sevk edildi.

GÜNCEL 12.11.2021 15:14
Bursa'da engelli çocuk ve annesi özel halk otobüsüne alınmadı
Abone Ol google-news

Bursa'da 7 yaşındaki engelli oğlu ile özel halk otobüsüne binmek isteyen annesi sürücü tarafından otobüse alınmadı.

Dün öğle saatlerinde, İznik’te oturan ve Serebral Palsi (beyin felci) hastası engelli çocuğunu Bursa’da özel bir rehabilitasyon merkezine getirdiği öğrenilen Burçin Asa Muslu, engelli bebek arabasında bulunan 7 yaşındaki oğluyla, özel halk otobüsüne binmek istedi. Ancak otobüs şoförü, anneye bebek arabasını kapatmasını söyleyerek, engelli rampasını açmadı.

Bunun üzerine otobüste ve durakta bulunan diğer yolcular sürücüye tepki gösterdi. O anlar bir yurttaş tarafından görüntülendi. Görüntülerin sosyal medyada tepki çekmesi üzerine BURULAŞ, şoför hakkında tutanak tutup, disiplin kuruluna sevk etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol