Bursa’da fabrikada patlama: 3 işçi hayatını kaybetti

26.04.2019 15:56 GÜNCEL
Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesinde polyester iplik üretilen atölyede meydana gelen patlama ve ardından çıkan yangında 3 işçi yaşamını yitirdi, 2 işçi yaralandı. Otosansit 3. Blok’ta polyester iplik üretilen atölyede basınç tüpü dolumu sırasında patlama oldu. Atölyede daha sonra yangın çıktı.  İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekibi sevk edildi.  Vücutlarında yanıklar oluşan […]

Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesinde polyester iplik üretilen atölyede meydana gelen patlama ve ardından çıkan yangında 3 işçi yaşamını yitirdi, 2 işçi yaralandı.

Otosansit 3. Blok’ta polyester iplik üretilen atölyede basınç tüpü dolumu sırasında patlama oldu. Atölyede daha sonra yangın çıktı. 

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekibi sevk edildi. 

Vücutlarında yanıklar oluşan biri kadın 5 işçi, sağlık ekiplerince Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Yangın ise itfaiye ekiplerince söndürülerek soğutma çalışması yapıldı.

Yaralılardan İsmail Kasap, Ferhat Göral ve Şura Şensoy, müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Tedavileri süren diğer işçiler Serdar Sağdıç ve Bilal Özden’in hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öte yandan, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.