birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 13.04.2021 22:42

Bursa'da tarihi bina yandı, çok sayıda kedi öldü

Bursa’da tarihi binada çıkan yangında bina sahibi dumandan etkilenirken, evinde beslediği onlarca kedi, itfaiye ekipleri tarafından ölümden kurtarıldı. Çok sayıda kedi de yanarak can verdi.

Bursa'da tarihi bina yandı, çok sayıda kedi öldü

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesi Yahşibey Mahallesi'nde bulunan tarihi binada bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Yangını gören yurttaşlar durumu itfaiye sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Kısa sürede gelen itfaiye ekipleri yangına müdahalede bulundu. Yangından kurtarılan bina sahibi sağlık ekiplerine teslim edildi. Sağlık ekibinin müdahalesinin ardından şahıs, Çekirge Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Polis ekipleri ise geniş güvenlik önlemi aldı.

Yanan binanın içinde kedilerin olduğunu fark eden yurttaşlar camları taşlarla kırarak kedilerin çıkmasını sağladı. Dumandan etkilenen kediler, itfaiye ekipleri tarafından çıkartılırken, bir hayvansever kadın ise kedilerin kurtarılmasına sevinerek gözyaşlarına hakim olamadı. Binada çok sayıda kedinin de öldüğü öğrenildi.

Yangın yaklaşık 2 saatlik müdahalenin ardından kontrol altına alındı. Yangın ile ilgili soruşturma devam ediyor. (İHA, DHA)

bursa-da-tarihi-bina-yandi-cok-sayida-kedi-oldu-864223-1.bursa-da-tarihi-bina-yandi-cok-sayida-kedi-oldu-864224-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol