birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Bursa'daki çöp evde bulunan C.M.A.'nın sağlık durumu hakkında açıklama: Yürümeye başladı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bursa'daki çöp evde bir odada kilitli halde bulunan C.M.A.'nın sağlık durumuyla ilgili yaptığı açıklamada C.M.A.'nın yürümeye başladığını kaydetti. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete ise C.M.A.'nın bugün kendi başına yürümeye başladığını söyledi.

GÜNCEL 27.07.2022 17:38
Bursa'daki çöp evde bulunan C.M.A.'nın sağlık durumu hakkında açıklama: Yürümeye başladı Fotoğraf: İHA
Abone Ol google-news

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, Bursa'da bir çöp evde bulunan 9 yaşındaki C.M.A. isimli çocuğun sağlıkd urumuna yönelik açıklama yaptı.

Özkan, "Genel durumu bir miktar daha iyi durumda. 300 gram kilo aldı” dedi. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete ise Muhammet’in bugün kendi başına yürümeye başladığını ifade etti.

C.M.A.'yı ziyaretlerinin ardından bilgi veren Özkan “Uzun bir süreç olacak. Kısa sürede bir iyileşme beklemiyoruz. Yavaş yavaş olacak. Bu anlamda kan tablosu ve kalp atışı daha iyi. Fazla yoğunlukta bir ilgi ile karşılaştı. Bu ona da ilginç geliyor. Kendini güvende hissediyor olması bile çok pozitif bir şey. Dünden bugüne 300 gram kilo aldı. Her gün takip edilecek. Bizim için kilo önemli bir kriter” dedi.

'KALP HIZI NORMALE DÖNDÜ'

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete ise, “Gözle görülür bir iyileşme var. Kilo almaya başladı. 300 gram kilo aldı. Bugün tek başına yürüdü. Bu çok önemli bir gelişme. Kalp hızı yüksekti, normale dönmeye başladı. Biraz ateşi var. Kalorisini arttırdık. Giderek daha iyi oluyor. Kademeli olarak tedavi yapıyoruz. Çocuk psikiyatrisi hocalarımız yakından da takip ediyor. Biraz uzun sureli bir tedavi olacak. Zamana yayılan, adım adım giden tedavi sürecimiz var. Şimdiye kadar olumlu yanıtlar aldık. Umarım bundan sonra da böyle gider” şeklinde konuştu.

İHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol