birgün

3° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 01.12.2020 15:03

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'ndan MasterChef açıklaması

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'ndan MasterChef Türkiye programı için ödenen yayın bedeline ilişkin, "Programda yer almak isteyen firmalardan yayının toplam bedeli olan 375 bin liralık bütçenin 175 bin liralık kısmı, BTSO girişimleriyle karşılanarak sponsorluk bedeli olarak ilgili medya kuruluşuna iletilmiştir" açıklamasını yaptı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'ndan  MasterChef açıklaması

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), MasterChef Türkiye programı için yapılan ödemenin tepki çekmesi üzerine bir açıklama yaptı.

BTSO'dan yapılan açıklamada, “Programda yer almak isteyen firmalardan yayının toplam bedeli olan 375 bin TL'lik bütçenin 175 bin TL'lik kısmı da Oda'mızın girişimleriyle programda yer alan firmalarımızdan karşılanarak sponsorluk bedeli olarak ilgili medya kuruluşuna iletilmiştir” denildi.

Açıklamada, program için ödenen bedel, ‘Bursa'nın gastronomi alanındaki zenginliklerini ve hizmet sektöründe yer alan işletmelerin tanıtımını sağlamak’ ifadeleriyle savunuldu.

BTSO tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

"Bursa iş dünyamızın çatı kuruluşu olan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), kentimizin sanayi ve ticaretinin geliştirilmesine yönelik projelerinin yanı sıra Bursa'nın marka değerini artırmak amacıyla gerçekleştirilen tanıtım çalışmalarına da desteğini sürdürmektedir. Bu kapsamda, geçtiğimiz günlerde özel bir televizyon kanalında yayınlanan ve çekimleri kentimizde yapılan TV programına ilişkin ne yazık ki projenin amacını yansıtmayan bazı iddialar dile getirilmektedir. 46 bin üyesinin ihtiyaçları doğrultusunda projeler geliştiren Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, kentin tanıtımına destek olan bu tür etkinliklerde de koordinasyon görevi üstlenmektedir. Özellikle Bursa'nın gastronomi alanındaki zenginlikleri ve hizmet sektöründe yer alan işletmelerimizin tanıtımını sağlamak amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyemiz ile ortaklaşa gerçekleştirilen söz konusu program için üye firmalarımızla görüşmeler sağlanmıştır. Programda yer almak isteyen firmalardan yayının toplam bedeli olan 375 bin TL'lik bütçenin 175 bin TL'lik kısmı da Oda'mızın girişimleriyle programda yer alan firmalarımızdan karşılanarak sponsorluk bedeli olarak ilgili medya kuruluşuna iletilmiştir. BTSO olarak kentimiz ve ülkemiz için ürettiğimiz birçok proje ve çalışmada Bursa Büyükşehir Belediyemiz ile her zaman işbirliği içerisinde hareket etmekteyiz. Başta Bursa Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve yerel yönetimlerimiz olmak üzere, bugüne kadar hayata geçirdiğimiz makro projelerden sosyal destek kampanyalarına kadar her türlü organizasyonda maddi ve manevi katkılarıyla yer alan iş dünyası temsilcilerimize bu vesileyle bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

NE OLMUŞTU?

CHP'li Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, TV 8’de yayınlanan MasterChef adlı yarışmanın Bursa’da çekilen bölümü için Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 600 bin TL+KDV ödediğini açıklamıştı.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu da duruma tepki göstererek, “Alinur Aktaş (Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı) “TV programı için Bursa'nın yaklaşık 500 bin TL'sini daha heba etti” ifadesini kullanmıştı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş ise paranın yarısını Bursa Ticaret Odası tarafından ödendiğini söylemişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız