Kürt sanatçılar Aynur Doğan ve Mem Ararat'ın konserlerinin iptal edilmesinin ardından, Bursa Valiliği eylem ve etkinlikleri de yasakladı.

Bursa Valiliği, konser iptallerinin ardından eylem ve etkinlikleri de yasakladı

Konser iptallerinin ardından Bursa Valiliği'nden eylem ve etkinliklerin 7 gün süreyle yasaklandığı yönünde açıklama geldi.

Valilikten yapılan açıklamada, yasakların yarın itibariyle başlayacağı ifade edildi.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:

"İimiz sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması, milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyici provakatif eylemlerin önüne geçilebilmesi, milli güvenlik, kamu düzeni, kamu güvenliği, cumhuriyetin temel nitelikleri ve devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün korunması, suçların önlenmesi, müessif olayların yaşanmaması amacıyla

İlimiz genelinde gerçekleşebilecek açık ve kapalı yer toplantıları, yürüyüş, basın açıklaması, oturma eylemi, stand açma, çadır kurma, bildiri dağıtma, protesto vb. eylem/etkinlikler ile bu konu ile alakalı her türlü faaliyetin 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince engellenerek, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesi gereğince belirtilen konuların devamı niteliğindeki her türlü eylem ve etkinlikler;

İlimiz sınırları içerisinde (merkez ilçeleri, dış ilçeleri ve jandarma sorumluluk bölgeleri dahil) 27.05.2022 tarihi saat: 00.01’den 02.06.2022 tarihi saat: 23.59’a kadar 7 (yedi) gün süre ile YASAKLANMIŞTIR."

bursa-valiligi-konser-iptallerinin-ardindan-eylem-ve-etkinlikleri-de-yasakladi-1020708-1.

BİR GÜNDE 2 SANATÇININ KONSERİ İPTAL EDİLMİŞTİ

Daha önce AKP'li Derince Belediyesi tarafından konseri engellenen Aynur Doğan'ın Bursa konseri de iptal edildi.

Ziz Müzik, Bursa'da sahne alacak Kürt sanatçı Mem Ararat'ın konserinin Bursa Valiliği tarafından iptal edildiğini duyurdu. Valilik tarafından yapılan açıklamada konserin 'kamu güvenliği' gerekçesiyle iptal edildiği öne sürüldü.