birgün

26° AÇIK

Bursa Valiliği'nden bombalı saldırıyla ilgili yeni açıklama

Bursa'da, infaz koruma memuru Cengiz Yiğit'in (36) hayatını kaybettiği 13 kişinin de yaralandığı servis otobüsüne yönelik EYP’li saldırının faillerinin bulunması için başlatılan soruşturma sürüyor. Bursa Valisi Yakup Canbolat, "Arkadaşlarımız çalışmalarını, gece boyunca sürdürdü. Şu anda gözaltı yok. Saldırıyı üstlenen örgüt olmadı. İncelemeler sürüyor" dedi.

GÜNCEL 21.04.2022 12:38
Bursa Valiliği'nden bombalı saldırıyla ilgili yeni açıklama
Abone Ol google-news

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Osmangazi ilçesinde infaz koruma memurlarını taşıyan otobüse yapılan bombalı saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, incelemerin devam ettiğini belirterek saldırıyı üstlenen bir örgüt olmadığını söyledi. Canbolat, "Şu anda gözaltı yok" dedi.

Dün saat 07.45 sıralarında meydana gelen olayda, cezaevine personel taşıyan servis otobüsü, Yenikaraman Mahallesi yakınlarından geçerken aydınlatma direğinin dibine yerleştirilen el yapımı bomba uzaktan kumandayla patlatıldı. Patlamada, evli ve 3 çocuk babası olan infaz Koruma Memuru Cengiz Yiğit hayatını kaybederken, 13 personel yaralandı. Yaralılardan durumu ağır olan Ruhan Erdem, şehir hastanesinde ameliyata alındı.

"BOMBANIN TÜRÜ ARAŞTIRILIYOR"

Patlamanın ardından Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda Bursa İl Emniyet Müdürlüğü'nce başlatılan soruşturma ve inceleme devam ediyor. Saldırıya ilişkin DHA'ya konuşan Bursa Valisi Yakup Canbolat, "Arkadaşlarımız çalışmalarını, gece boyunca sürdürdü. Şu anda gözaltı yok. Saldırıyı üstlenen örgüt olmadı. İncelemeler sürüyor" dedi.

Bu arada, olayda kullanılan el yapımı bombanın ne tür olduğu, nasıl yapıldığı ve kullanılan malzemelerin temininin nereden sağlandığı konusundaki araştırma devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sabah sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yaralılardan durumu ağır olan Ruhan Erdem’in tedavisinin Bursa Şehir Hastanesi’nde sürdüğünü, diğer yaralılarından 11’inin tedavisinin devam ettiğini ve 1 kişinin ise servisteki tedavisinin tamamlandığını belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol