birgün

8° PARÇALI BULUTLU

EKONOMİ 19.09.2018 12:24

Bütçe açığındaki 7 kat artış meclis gündeminde

Bütçe açığındaki 7 kat artış meclis gündeminde

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Murat Bakan, bütçe açığının 2017 Ağustos’undan 2018 Ağustos’una 7 kat artmasını TBMM gündemine taşıdı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği önergede 7 kart artışın gerekçesi ile bütçe disiplinin yeniden sağlanması için alınan tedbirleri soran Bakan, 24 Haziran seçimlerine dikkat çekti.

OHAL’de yapılan baskın seçim için harcanan kamu harcamalarının bütçe açığına etkisini irdeleyen Bakan, “Bir yıl içerisinde meydana gelen olağanüstü bütçe açığının 24 Haziran seçimi öncesi gerçekleşen kamu harcamalarındaki fahiş artışla bir ilgisi var mıdır?” diye sordu.

CHP’Lİ BAKAN HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK’A SORDU

-2017 Ağustos ayından 2018 Ağustos ayına bütçe açığının 7 kat artmasının gerekçesi nedir?

-Bir yıl içerisinde meydana gelen olağanüstü bütçe açığının 24 Haziran seçimi öncesi gerçekleşen kamu harcamalarındaki fahiş artışla bir ilgisi var mıdır?

-Bütçe disiplinini yeniden sağlamak üzere Bakanlığınız tarafından ne yönde tedbirler alınmaktadır?

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız