birgün

20° AÇIK

BİRGÜN EGE 16.10.2020 15:35

Bütçe oylamasında AKP ve MHP’liler tüm gelirlere ‘evet’, tüm giderlere ‘hayır’ dediler

Efes Selçuk Belediyesi’nin 2021 yılı bütçesi oylamasında AKP ve MHP'liler tüm gelirlere ‘evet’,  tüm giderlere ise ‘hayır’ oyu verdi.

Bütçe oylamasında AKP ve MHP’liler tüm gelirlere ‘evet’, tüm giderlere ‘hayır’ dediler

BİRGÜN EGE

İzmir’in Efes Selçuk Belediyesi Ekim ayı meclis toplantılarının üçüncü birleşimi çok konuşulacak bir oylamaya tanıklık etti. AKP ve MHP'li Meclis üyeleri faaliyet raporunda yer alan tüm gelirlere kabul oyu verirken, tüm giderlere ise ret oyu vererek tarihe geçtiler.

Toplantıda AKP’li ve MHP'li Meclis üyeleri, faaliyet raporunda yer alan Sosyal Yardım Hizmetleri, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün giderleri, eğitim ve kültür hizmetleri, personel giderleri dahil birçok hizmet için harcanacak olan giderlere ret oyu verdi. AKP ve MHP'li meclis üyeleri, vergi gelirleri ve belediyenin diğer gelirleri için ise kabul oyu verdiler.

BÜTÇE AKP VE MHP’Lİ ÜYELERE RAĞMEN KABUL EDİLDİ

Kullandıkları oylar ile, belediye personele maaş ödemesin, belediye hiçbir iş yapmasın mantığı yaratan AKP ve MHP'li meclis üyelerine karşılık, çoğunluğu bulunduran CHP'li meclis üyeleri’nin kabul oyu ile Efes Selçuk Belediyesi’nin 2021 yılı bütçesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız