Büyük Birlik Partisi'nin Sakarya Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu, 22 kişilik yönetim kurulu ile birlikte görevlerinden istifa etti.

Abone Olgoogle-news
Büyük Birlik Partisi'nde toplu istifa
Fotoğraf: İHA

Büyük Birlik Partisi (BBP) Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu ile beraberindeki 22 yönetim kurulu üyesi, parti görevlerinden toplu olarak istifa etti.

Parti içi görevlendirmelere tepki göstererek istifa kararını açıklayan Eminoğlu, "30 yıldır Büyük Birlik Partisi’nin emrinde olan biriyim. Ben Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşıyım. Sıradan biri değilim. 30 yıldır hiç usanmadık. İl Başkanımız Ömer Faruk Bürtek bundan 6 ay önce hiç olmayan bir nedenle genel merkez tarafından görevden alındı. Yerine ise partide bir saat işi olmamış, hiç görev almamış, partiyle alakasız olan birini getirdiler. Genel müdür atar gibi il başkanı atadılar. Siyasetçilik bir meslek değildir" ifadelerini kullandı.

"MİLLETVEKİLLİĞİ ADAYLIĞI TEKLİF EDİLDİ, KABUL ETMEDİM"

Eminoğlu, özetle şöyle devam etti: "Ben Büyük Birlik Partililiyim. Benim zaten bir mesleğim var. Siyaset, bir duruştur. Genel Başkanımız bu kararın ardından beni defalarca aradı. Milletvekilliği adaylığı da teklif edildi. Ama kabul etmedim. Genel Başkanımız ve başkan yardımcılarımıza teşekkür ediyorum. Ben 30 yıl bu partiye bir kuruş yardım görmeden hizmet ettim. Bu hareketin ardından da Ömer başkanımız parti görevlerinden yönetimiyle toplu olarak istifa etti. Bende, beni görevden alsınlar diye bekledim. Bunun için de onlar 6 ay bekledi. Biz tavrımızı koyduk, tavrımız net. Bugün için 22 kişilik yönetim kurulu olarak, Büyük Birlik Partisi’nden istifa ediyoruz."

Eminoğlu, Cumhur İttifakı’nı desteklemeye ise devam edeceklerini söyledi.

(İHA)