birgün

31° PARÇALI AZ BULUTLU

Büyükçekmece’deki kazıda bir kişinin cesedine ulaşıldı

İstanbul Büyükçekmece'de 'mafya hesaplaşması' nedeniyle öldürüldüğü iddia edilen Murat Kartal isimli kişinin cesedini arama çalışmalarında bir ceset bulundu. İncelemenin ardından cesedin Murat Kartal'a ait olup olmadığı tespit edilecek.

GÜNCEL 04.02.2022 17:49
Büyükçekmece’deki kazıda bir kişinin cesedine ulaşıldı
Abone Ol google-news

Büyükçekmece'de, öldürüldüğü iddia edilen Murat Kartal'a ait cansız bedenin aranmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, kazı alanında toprak altından bir ceset çıkarıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, Pınarbaşı Mahallesi'nde Murat Kartal'ın cesedinin bulunması için başlatılan kazı çalışması dördüncü gününde devam etti.

Kartal'ın cesedini arama çalışmalarında bir kişiye ait cansız bedene ulaşıldı.İncelemenin ardından deforme olduğu belirtilen cesedin Murat Kartal'a ait olup olmadığı tespit edilecek.

NE OLMUŞTU?

Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, hakkında kayıp ihbarı bulunan Murat Kartal'ın 2015'te ürkiye'de uyuşturucu satıcılığı denince akıllara gelen ailelerden olan Baybaşin ailesi üyelerinden Fırat Baybaşin’i öldürdüğü iddiasıyla tutuklandıktan sonra serbest bırakıldığını belirlemişti.

Bir gizli tanığın ifadesini değerlendiren ekipler, iki polis memurunun 20 Ocak'ta Maltepe'de Kartal'ı gözaltına aldığını tespit etmiş, yakalanan iki polis memuru, Kartal'ı emniyete götürmek yerine para karşılığı başka kişilere teslim ettiklerini itiraf etmişti.

Soruşturmada gözaltına alınan iki polis memuru ve Kartal'ı kendilerine getirmeleri için polis memurlarını azmettirdikleri öne sürülen 5 zanlı tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında kayıp Murat Kartal'ın Büyükçekmece'deki bir arazide gömülü olabileceği bilgisi üzerine 2 Şubat'ta bölgede kazı ve arama çalışması başlatılmıştı.

AA-DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol