birgün

16° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 12.09.2019 09:20

"Büyükşehir yasası komisyonunda İmamoğlu, Yavaş ve Büyükerşen yer alacak"

Hürriyet yazarı Selvi, büyükşehir yasası ile ilgili bir komisyon kurulacağını ve komisyonda CHP'den Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve Yılmaz Büyükerşen'in yer alacağını aktardı

"Büyükşehir yasası komisyonunda İmamoğlu, Yavaş ve Büyükerşen yer alacak"

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün, 29 büyükşehir belediye başkanı ile Saray'da bir araya gelmesini yazdı.

Hürriyet'te bugün yayınlanan "Erdoğan ile İmamoğlu arasında hangi diyalog yaşandı?" başlıklı yazısında Selvi, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının sonunda Büyükşehir Yasası ile ilgili çalışmaları yürütmek üzere Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında bir komisyon kurulacağını açıklamış" ifadelerini kulandı. Selvi kurulacak komisyonda ise CHP’den Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve Yılmaz Büyükerşen'in yer alacağını belirtti.

Selvi ayrıca, 30 büyükşehir belediye başkanının katılacağı bir Whatsapp grubu kurulmasının kararlaştırıldığını da ifade etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol