birgün

5° AÇIK

DÜNYA 23.01.2021 15:10

‘Büyülü iksir’ denen bir sıvıyı içen Sri Lanka Sağlık Bakanı, koronavirüse yakalandı

Enfeksiyondan ömür boyu koruyacağı iddiasıyla, ‘büyülü iksir’ adı verilen bir sıvıyı içerek topluma öneren Sri Lanka Sağlık Bakanı Wanniarachchi, koronavirüse yakalandı.

‘Büyülü iksir’ denen bir sıvıyı içen Sri Lanka Sağlık Bakanı, koronavirüse yakalandı

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Adadaki koronavirüs enfeksiyonlarının yükselişini durdurmak için kamuoyuna büyülü iksiri destekleyen açıklamalar yapan Sri Lanka Sağlık Bakanı koronavirüse yakalandı.

Sri Lanka Sağlık Bakani Pavitra Wanniarachchi, virüse karşı ömür boyu bağışıklık sağladığını iddia eden bir ‘büyücü’ tarafından hazırlanan içinde Hindistan cevizi ve bal olduğu anlaşılan ‘büyülü bir iksiri’ içmiş ve herkese önermişti.

France 24'ün haberine göre, Wanniarachchi, kasım ayında da bir din adamının önerisi üzerine pandemiyi sonlandıracağı inancıyla bir nehre "kutsanmış" su dökmüştü.

21 Milyon nüfuslu adada, Wanniarachchi'nin test sonucunun pozitif çıkmasından sadece saatler sonra AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen aşıya acil kullanım onayı verildi.

Wanniarachchi'nin testinin pozitif çıkmasının ardından kendisi ve temaslıları karantinaya alındı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol