birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Caferbeylilerin katı atık depolama tesisine karşı nöbeti sürüyor

Manisa'nın Salihli ilçesine bağlı Caferbey köyü, günü katı atık depolama tesisine karşı nöbet tutarak karşıladı. Sabaha karşı jandarmanın köye gelmesi üzerine toplanan köylüler iş makinelerinin araziye girmesine izin vermiyor.

BİRGÜN EGE 15.11.2021 13:37
Caferbeylilerin katı atık depolama tesisine karşı nöbeti sürüyor
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin, Salihli’nin Caferbey Köyü’ne 200 metre mesafede mera alanına kurmayı planladığı katı atık depolama tesisine karşı, köylülerin tepkisi sürüyor. Caferbeyliler günü mera alanında nöbet tutarak karşıladı. Sabaha karşı saat 05.00'te jandarmaların köye gelmesi üzerine toplanan köylüler iş makinelerinin araziye girmesine izin vermiyor.

Salihli Çevre Derneği'nden Hakkı Uysal köylülerin günlerdik nöbet tuttuğunu belirterek, “Dün akşam iş makineleri geleceği şeklinde haber alınmasının ardından mahalleli meydanda toplandı. Sabaha karşı 05.00'de jandarmalar gelmesi üzerine köylüler meydana yığılıp mera alanında ateşler yakarak beklemeye başladı. Yoğun kalabalık olunca herhangi bir müdahale yaşanmadı. Buradaki çöp sahasındaki insanları azaltmak için jandarma ‘hadi köye gidelim çay içmeye, biz de geri çekileceğiz zaten. Bugün herhangi bir işlem yapılmayacak’ gibi bir söz söylendi” dedi.

caferbeylilerin-kati-atik-depolama-tesisine-karsi-nobeti-suruyor-944272-1.

Jandarmanın alandan çekilmediğini söyleyen Uysal, “İlk başta köylüler mera alanında yaklaşık 10 kişi bırakarak geri döndü ancak alandan çekilme olmadığını görünce tekrar bölgeye gitti. Şu anda bekleyiş sürüyor. Caferbeylilere destek için gelenlerde var. Anladığımız kadarıyla jandarma valilikten müdahale emri bekliyor" diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun