birgün

16° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 04.02.2018 12:55

Caferi'den Türkiye'ye 'Zeytin Dalı' tepkisi

Caferi'den Türkiye'ye 'Zeytin Dalı' tepkisi

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü 'Zeytin Dalı Harekâtı' adlı operasyona tepki gösterdi.

Rûdaw’a göre, Bağdat'ta Dışişleri Bakanlığı bünyesinde devam eden 6'ncı Büyükelçiler Konferansı kapsamında basına açıklamalarda bulunan Bakan Caferi, Türkiye'nin Afrin'e düzenlediği operasyonu kınadı.

Caferi’nin “Başika'da olduğu gibi bir ülkenin başka bir ülkenin içişlerine karışmasını reddediyoruz” dediği belirtiliyor.

İbrahim Caferi’nin açıklamaları sırasında Türkiye ile ilişkileri sürdürmek istediklerini ancak "aşırılıkları kabul etmediklerini" söylediği de aktarıldı.

(ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol