birgün

21° AZ BULUTLU

EĞİTİM 20.10.2019 16:42

Çağ dışı eğitime karşı dayanışma gecesi

Çağ dışı eğitime karşı dayanışma gecesi

İstanbul merkezli Arguvan Vakfı, Eğitime Destek gecesi düzenledi. Vakıf Başkanı Hasan Aydın, eğitimi eğitimi gericileştirme çabalarına karşı laik, bilimsel eğitimi desteklemek için buluştuklarını kaydetti.
Arguvan Vakfı Başkanı Hasan Aydın konuşmasında, “Eğitimli birini idare etmek kolay ama köleleştirmek imkansızdır” ifadelerini kullandı.

Aydın, “Çağ dışı eğitim ve gericileştirme çabasına karşı biz yöremizde eğitime gönüllü, başarılı gençlerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz. Tabi bu siz değerli burs verenlerin sayesinde olacak. Bu güne kadar 1500 burs verilmiştir. 12 Eylül’ü yaşamış ve öğretmenliği bırakmış biri olarak öğrencilerime bilimsel, çağdaş ve laik bir eğitim vermek isterdim. Fakat şimdi bu amaç doğrultusunda elimden geleni yapıyorum ve sizlerin de yapacağınıza inanıyorum” dedi.

Katılımcılar arasında milletvekilleri olmak üzere birçok STK da yer aldı.

Sonrasında Sinem Önel sahne aldı. Arguvan yöresine ait türküler ve deyişleri seslendirdi.
Katılımın yoğun olduğu gecede son olarak Mehmet Balaman sahneye çıktı. Halaylar ve türkülerle misafirler eğlenceli vakit geçirdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız