birgün

22° AÇIK

GÜNCEL 17.06.2016 09:39

Cağaloğlu velilerinden siyah kurdeleli protesto: Çocuklarımıza sahip çıkmakta kararlıyız

Cağaloğlu velilerinden siyah kurdeleli protesto: Çocuklarımıza sahip çıkmakta kararlıyız

SERBAY MANSUROĞLU / serbaymansur@birgun.net

İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi velileri sabah saatlerinde okul önünde toplanarak çocuklarına sahip çıkmak için protesto eylemi yaptı. Beyaz tişört giyip siyah kurdele takan velilerin okula girmelerine izin verilmedi.

Okul idaresinin talebi üzerine okula sivil polisler geldi. Polis Veli'lerin çocuklarına sahip çıktığı bildiriyi okumalarına izin vermedi.

Okutulmayan açıklama

Bildiride şu ifadeler yer alıyordu: Bizim çocuklarımız kimsenin karanlık rüyalarının figüranı değildir. Ne bizler ne de çocuklarımız bizlere biçilen bağnaz elbiseyi giymeyeceğiz. Bizler kindar ve dindar nesiller değil ahlaklı, erdemli, bilgili, vatansever, özgür ve barışçı nesiller yetiştirmek istiyoruz. Toplumun tüm dinamiklerini, çocuklarımıza be geleceğimize sahip çıkmaya çağırıyoruz. Buradayız, beraberiz, çoğalıyoruz. Bundan sonra da Veli'ler olarak okulda, sokakta alanlardayız.

Veliler BirGün'e konuştu

Gazetemize konuşan veliler, "Amacımız okulumuzun bahçesinde yakamızda siyah kurdelelerimizle sessiz protesto yapmaktı. Ancak engellendik. Çocuklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmakta kararlıyız" ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız