birgün

-1° PARÇALI BULUTLU

Çağla Alara Pınarcı'nın ölümüne ilişkin soruşturmada takipsizlik kararı

İstanbul'da KüçükÇiftlik Park'ta konserden sonra fenalaşarak hayatını kaybeden Çağla Alara Pınarcı'nın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma takipsizlikle sonuçlandı. Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan otopsi raporunda, Pınarcı'nın çoklu uyuşturucu madde nedeniyle hayatını kaybettiğini belirtildi.

GÜNCEL 30.11.2022 14:40
Çağla Alara Pınarcı'nın ölümüne ilişkin soruşturmada takipsizlik kararı
Abone Ol google-news

İstanbul'da gittiği konserden sonra fenalaşarak hayatını kaybeden 24 yaşındaki Çağla Alara Pınarcı'nın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

Soruşturma sonucu verilen "takipsizlik kararı"nda, Adli Tıp Kurumu Morg tarafından düzenlenen otopsi raporunda 'Kişinin ölümünün çoklu uyutucu ve uyuşturucu maddenin toksikasyonu sonucu meydana geldiği kanaatinin oluştuğu'nun belirtildiği kaydedildi.

Pınarcı'nın ölümüne sebep üçüncü bir kişiye atfedilebilir kusur tespit edilemediği aktarılan kararda, dosyaya yansıyan bir iddia veya şikayetin de bulunmadığı ifade edildi.

Çağla Alara Pınarcı'nın ölüm nedeninin kullanmış olduğu uyuşturucu madde intoksikasyonu olduğunun anlaşıldığı aktarılan kararda, bu nedenle "kovuşturmaya yer olmadığı"na karar verildiği belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Hatay'da yaşayan üniversite öğrencisi Çağla Alara Pınarcı, Kurban Bayramı tatilinde İstanbul'a gelmiş, 16 Temmuz günü gittiği konserin ardından fenalaşmıştı.

Hastaneye kaldırılan Pınarcı, hayatını kaybetmişti. Pınarcı'nın ölümüne ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınan erkek arkadaşı, daha sonra serbest bırakılmıştı.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol