birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 04.05.2021 13:09

Çakıcı’nın eski avukatı kayıp: Annesi polise başvurdu

Alaattin Çakıcı’nın eski avukatı Mehmet Sinan İnce’nin annesi, oğlunun ortadan kaybolduğunu söyleyerek polise başvurdu.

Çakıcı’nın eski avukatı kayıp: Annesi polise başvurdu

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın bir dönem avukatlığını yapan Mehmet Sinan İnce’nin annesi Fatma İnce, oğlunun kaybolduğunu söyleyerek polise başvurdu.

Geçen yıl nisan ayında tahliye edilen Alaattin Çakıcı’nın eski avukatı Mehmet Sinan İnce’nin ortadan kaybolduğunu ve haber alamadığını iddia eden annesi Fatma İnce, Sözcü’ye yaptığı açıklamada oğlunun telefonun cevap vermediğini ve çok endişeli olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Ben rahatsızdım. Erken yattım. Sabah uyandığımda Sinan evde yoktu. Otomobili de kapının önünde duruyordu. Hiç böyle bir şey yapmazdı. Bir yere gideceği zaman bana ya söyler ya da mesaj yazardı. Tehditler aldığını biliyorum. Durumu Emniyet'e bildirdim. Tanık koruma bölümünden de polisler geldi. Çevrede de kamera araştırması yapıyorlar. Telefonuna da cevap verilmiyor. Çok endişeliyim.”

ODASINA SİLAHLI BASKIN YAPILMIŞTI

Avukat İnce, yaklaşık 8 yıl önce silahlı baskın haberiyle gündeme gelmişti. 21 Ağustos 2013’te Akdeniz Bulvarı'nda bulunan 5 yıldızlı otelin kral dairesine konaklayan İnce'nin odasından sabaha karşı saat 04.00 sıralarında silah sesleri duyulmuş, lobiye Duran S., kendisinin ateş ettiğini belirterek görevlilerden polis çağırmalarını istemişti. Duran S., otele gelen polis ekiplerine tabancasını teslim etmişti.

Odasında bulunan ve yara almayan Mehmet Sinan İnce, saldırgan Duran S.'den şikayetçi olmuş, odasına gelen Duran S.'nin korkutmak amacıyla tabancayla ateş ettiğini belirtmiş ancak saldırının nedeni tam olarak bilmediğini söylemişti.

ÇAKICI’YI ANLATAN KİTAPTA YER ALIYORDU

Gazeteci yazar Saygı Öztürk’nün “Siyasette Bürokraside Cezaevinde Alaattin Çakıcı” adlı kitabında, Mehmet Sinan İnce’nin Alaattin Çakıcı'nın avukatlığını yaptığı dönemi, vurulmasının öyküsünü, 15 Temmuz darbe girişimi sanıklarından eski orgeneral Akın Öztürk’ü cezaevinde yumruklamasını anlatmıştı. Kitapta, İnce’nin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Çakıcı görüşmesinin perde arkasına dair bilgiler de yer almıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol