birgün

7° YER YER YAĞIŞLI

GÜNCEL 30.11.2018 11:50

Cami imamı çocukları camiye çekmek için caminin altına BELNET şubesi açtırdı

Cami imamı çocukları camiye çekmek için caminin altına BELNET şubesi açtırdı

İstanbul Pendik'teki Hatice Ana Camisi imamı Mehmet Aydın, çocukları camiye çekmek için caminin altına İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İnternet ve Bilgi Erişim Merkezleri (BELNET) şubesi açtırdı.

Aydın'ın caminin altına 2014'te açtırdığı BELNET Pendik Mesken Şubesi, İstanbul'da caminin altında faaliyet gösteren, ilk ve tek şube olma özelliği taşıyor.

"Ezanı duyup camiyi görüyorlar"

İmam Aydın, BELNET'e gelen öğrencilerle sohbet ettiğini belirterek, "Çocuklar içeri girdiğinde selam verip almayı, camide namazın nasıl kılınacağını, yaşlılara saygıyı öğreniyor. Ezanı duyup camiyi görüyorlar. Bu çocuklar, büyüdüğünde camiden ve İslam'dan uzak kalmayacak." dedi.

Cemaat için özel kurumsal SMS paketi

Cami cemaati için "H. Ana Camii" adlı kurumsal SMS paketi aldığını da belirten Aydın, "Cami cemaatimize önemli gün ve gecelerde, Diyanet İşleri Başkanlığımız ya da Müftülüğümüzün duyurusu varsa mesaj yoluyla bilgilendiriyoruz. Camiye gelenlerin kan grubu bilgilerini alarak liste oluşturdum, acil durumlarda kendilerine mesajla bilgi veriyorum." diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız