birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 16.11.2019 10:10

Cami inşaatı iskelesinin altında kalan mühendis yaşamını yitirdi

Cami inşaatı iskelesinin altında kalan mühendis yaşamını yitirdi

Antep’te Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin 2. büyük cami inşaatında önceki gün beton iskele kalıp çöktü. Olayda 2 işçi yaralı kurtulurken inşaat mühendisi Korkut Küçükcan’ın ise göçük altında kaldı.

Cumhuriyet'in haberie göre dün akşam saatlerinde iskelenin altından kurtarılan Küçükcan, hastanede yaşamını yitirdi.

Akkent Mahallesi’nde bir parkın içerisine 2012’de temeli atılan ve inşaatına bir süre ara verilen ancak belediye tarafından son 2 yıldan buyana yeniden inşası süren Akkent Hz. Abdullah Cami inşaatında beton kalıp çöktü. Camide çökmeden kaynaklı 2 işçi yaralı kurtuldu.

İskelenin altında kalan ve yaklaşık 33 saat sonra yaralı olarak bulunan inşaat mühendisi Korkut Küçükcan, hastanede yaşamını yitirdi.

‘GÜÇLENDİRİN’ DEMİŞTİ

İddialara göre İnşaaat Mühendisi Korkut Küçükcan’ın defalarca caminin iskelesinin güçlendirilmesi için camiye gittiği ve en son çökme anında camide olduğu belirtildi.

Ne olmuştu?

Antep'te, Türkiye'nin 2'nci en büyük camisi olarak yapımına başlanan caminin inşaatında iskele çökmüştü. Çökme sonucu 2 işçi yaralı olarak kurtarılırken, inşaat mühendisi Küçükcan 30 saati aşkın süre boyunda enkaz altında kalmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız