birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

YAŞAM 24.09.2020 20:54

Cami minaresine çıkan tilki, insanlardan korkup aşağı atladı

Manisa'da cami minaresine çıkan tilki, kendisini kurtarmak isteyen insanlardan korkup aşağı atladı.

Cami minaresine çıkan tilki, insanlardan korkup aşağı atladı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, caminin minaresine tilki çıktı. Minarede mahsur kaldığı düşünülen tilki, kendisini kurtarmak isteyen yurttaşlardan korkarak onlarca metre yükseklikten atladı. Tilki gözden kaybolurken, o anlar ise cep telefonu kamerası ile kaydedildi.


Olay, öğle saatlerinde ilçeye bağlı Kabaçınar Mahallesi'nde meydana geldi. Caminin minaresinde dolaşan tilkiyi gören yurttaşlar şaşkınlık yaşarken, cami görevlilerine haber verildi. Yurttaşlar, cami görevlisiyle birlikte tilkiyi kurtarmak için minareye çıktı. Kalabalıktan korkan tilki, onlarca metre yükseklikten atlayarak gözden kayboldu.

Minarenin korkuluklarında defalarca tur atan tilki, yurttaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız