birgün

6° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 20.08.2019 11:11

Can Baydar'ın ilk solo projesi yayında

Can Baydar'ın ilk solo projesi yayında


Alternatif rock grubu Gece'nin solisti ve ''Ben Öldüm'', ''Bana Bir şarkı Söyle'', ''Yarım'' gibi çok sevilen şarkıların yazarı Can Baydar ''Ömür Dedikleri'' şarkısının remix versiyonunu dinleyicisiyle buluşturdu.

Solo kariyerinin ilk projesi olan ve Mayıs ayında yayınlanan söz ve müziği Can Baydar'a, düzenlemesi Harun Tekin ve Efe Demiral'a ait olan şarkı Babajim Stüdyoları'nda kaydedildi. Can Baydar'a vokalde Fatma Turgut davulda ise Cem Aksel eşlik etti.

Can Baydar; alternatif müziğe yeni bir yaklaşımla baktığının habercisi olan ''Ömür Dedikleri'' şarkısının remix versiyonunu Serkan Çeliköz ile birlikte tamamladı.

Can Baydar; Sıla ve Koray Candemir gibi birbirinden farklı tarzdaki sanatçılara besteler vererek çok yönlü müzisyen kimliğinin de altını çizerek, “Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku” ve “Hesapta Aşk'' sinema filmlerine müziği ile katkı sağlayarak birçok reklam müziğine de hayat verdi.

Önemli festivallerde ve ülke çapında sayısız üniversite konserinde dinleyicileriyle bir araya gelen Can Baydar, Nilüfer'in 13 düet albümünde ''Başıma Gelenler'' şarkısını da Nilüfer ile birlikte yorumlamış ve çok sevilmişti.

Can Baydar'ın ''Ömür Dedikleri'' şarkısının remix versiyonu Avrupa Müzik etiketiyle tüm müzik platformlarında yayında.

can-baydar-in-ilk-solo-projesi-yayinda-614478-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız