birgün

7° PARÇALI BULUTLU

Can dostlar için mama tesisi kuruldu

BİRGÜN EGE 17.06.2022 06:30
Can dostlar için mama tesisi kuruldu Fotoğraf: BirGün
Abone Ol google-news

BirGün/EGE

Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesinde kurulan Mama Üretim Tesisinde kamu kurum ve kuruluşları ile restoranlardan toplanan atık gıdalar makinelerde işlenerek mamaya dönüştürülecek.

Üretilen mamalarla sokakta yaşayan sevimli dostların beslenme ihtiyacı sağlanacak. Mama Üretim Tesisi sayesinde hem sokak hayvanlarının mama ihtiyacının karşılanacağını hem de tasarruf sağlanacağını belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Turgutlumuzda sokakta yaşayan can dostlarımız için Mama Üretim Tesisimizi faaliyete geçireceğiz. Atık gıdaların geri dönüşümüyle oluşturulan mamaların deneme çalışmasını gerçekleştirdik. Bu önemli projemizle hem can dostlarımızın ihtiyacını karşılayacağız hem de tasarruf edeceğiz. Sevimli dostlarımız için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol