birgün

20° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 11.05.2021 01:49

Çanakkale’de 12 gündür kayıp olan zihinsel engelli kadının cansız bedeni bulundu

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde 12 gündür kayıp olan zihinsel engelli kadının cansız bedenine ulaşıldı.

Çanakkale’de 12 gündür kayıp olan zihinsel engelli kadının cansız bedeni bulundu

Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Kayacık köyünde yaşayan zihinsel engelli Cemile Aslan, 28 Nisan günü tarlaya gitti. Bir daha kendisinden haber alınamayan engelli kadın, en son dün saat 14.00 sıralarında rüzgar enerji santralinde çalışan bir güvenlik görevlisi tarafından santral yakınlarındaki boş arazide görüldü.

Santral görevlisi kadını görünce durumu köy muhtarı Ali Can’a bildirdi. Muhtar Can, engelli kadına ulaşamayınca durumu ailesine ve jandarmaya haber verdi. Zihinsel engelli kadının bulunması için jandarma, AKUT, AFAD ve iz takip köpeklerinin de katılımı ile arama çalışması başlatıldı.

İHA’nın aktardığına göre, bugün hayvanlarını otlatmaya giden Arasanlı Köyü Muhtarı Ersin Ergin, Sarpdere köyü Yörükkonağı mevkiindeki tarlasında yerde yatan bir kadının cansız bedenini gördü. Ergin, durumu jandarma ekiplerine bildirdi.

Jandarma ekipleri bölgeye gelerek yaptıkları incelemede cansız bedenin 12 gündür aranan Cemile Arslan'a ait olduğunu belirledi.

Aslan’ın cansız bedeni kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol