birgün

13° SİSLİ

ÖZEL 18.04.2019 11:06

Çanakkale’de ağaç katliamı

Çanakkale’de Milli Savunma Bakanlığı’ndan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredilen eski askeri hastanesi arazisinde ağaç katliamı yaşandı. Geçen Ağustos ayında arazide yangın çıkmış ve birkaç ağaç zarar görmüştü. Söz konusu olayın üzerinden neredeyse 1 yıl geçtikten sonra arazide ağaçlarla ilgili “bakım” adı altında ağaç kesimi yapıldı. Bölge halkı kuru ve hasta ağaçlarla birlikte sağlıklı ağaçların da […]

Çanakkale’de ağaç katliamı

Çanakkale’de Milli Savunma Bakanlığı’ndan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredilen eski askeri hastanesi arazisinde ağaç katliamı yaşandı. Geçen Ağustos ayında arazide yangın çıkmış ve birkaç ağaç zarar görmüştü.

Söz konusu olayın üzerinden neredeyse 1 yıl geçtikten sonra arazide ağaçlarla ilgili “bakım” adı altında ağaç kesimi yapıldı. Bölge halkı kuru ve hasta ağaçlarla birlikte sağlıklı ağaçların da kesildiğini söyledi. Yaşam savunucuları, olayla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Cevatpaşa mahallesinde yaşanan ağaç kıyımına CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Belediye Meclis Üyeleri, Cevatpaşa Mahallesi Muhtarı Evren Kzıoğlu, İDA Dayanışma Derneği üyeleri, Kent Konseyi üyeleri ve Cevatpaşalılar tepki gösterdi. Cevatpaşa Mahalle Muhtarı Evren Kızoğlu ise “Mahallede olan biten bize haber verilmiyor” dedi.

Kent Konseyi Çevre Meclisi Yürütme Kurulu’ndan Pınar Bilir de olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız