Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin 2018 seçimleriyle ilgili açıklamalarına yanıt veren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "En azından benim başkanlığını yaptığım CHP İstanbul örgütü, 2018 seçimlerinde de diğer seçimlerde de elinden gelenin fazlasını yapmıştır” ifadelerini kullandı. Kaftancıoğlu, İnce'ye verdiği yanıtı sosyal medyada, "2018 yılı seçimlerinde “örgüt çalışmadı” diyenlere İstanbul örgütü adına ilk ve son cevabım…" sözleriyle paylaştı.

Abone Olgoogle-news
Canan Kaftancıoğlu'ndan Muharrem İnce'ye yanıt: 'İlk ve son cevabım'

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin 2018 seçimleriyle ilgili açıklamalarına verdiği yanıtı sosyal medya hesabından paylaştı.

tv100 canlı yayınında Candaş Tolga Işık'ın sunduğu 'Az Önce Konuştum'a konuk olan Kaftancıoğlu, Muharrem İnce'nin 2018 seçimlerine ilişkin söylediği, "CHP görevini yapmamış. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım. 12 bin 843 sandığa gözlemci koymamış CHP" sözlerine yanıt verdi.

Candaş Tolga Işık'ın Muharrem İnce sorusunu yanıtlayan Kaftancıoğlu şöyle konuştu:

"Siyasilerin hislerinden bahsetmesinden çok da hazmetmiyorum. Ne hissettiğim çok da önemli değil onu bir kenara bırakalım. Ama CHP örgütüne haksızlık edilmesine çok da haz etmem. CHP İstanbul İl Başkanı olarak, başka bir partinin liderini söylediklerine karşı olumlu ya da olumsuz olarak yorum yapmayı doğru bulmam. En azından benim başkanlığını yaptığım CHP İstanbul örgütü, 2018 seçimlerinde de diğer seçimlerde de elinden gelenin fazlasını yapmıştır.”

Işık'a verdiği yanıtı sosyal medyadan "İlk ve son cevabım" diyerek paylaşan Kaftancıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

***

NE OLMUŞTU?

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Habertürk'te yaptığı açıklamada, 2018 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP'nin çalışmadığını iddia ederek şunları söylemişti:

"Mansur Yavaş bir kaybetti, bir daha kaybetti, kazandı. Kılıçdaroğlu 13 kere kaybetti, ben bir kere kaybettim. Bir kere penaltı kaçırdım. O mesajı ben attım, pişman mısın, pişmanım. Ben diyeceğim ki, 'seçim ikinci tura kaldı'. Kaybettiğimi bilmiyorum, kazandığımı bilmiyorum.

CHP görevini yapmamış. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım. 12 bin 843 sandığa gözlemci koymamış CHP. Bu 4 milyon oy demek. Bu kadar sandığa gözlemci koymazsanız. YSK'nın bu belgesi ortada iken bana daha seçim gecesini sormak. Beni satmışlar resmen satmışlar! Binim hatam partime güvenmekti. Ben o gençlik, kadın kolları, ilçe başkanlıkları canım ciğerdi. Yukarıda operasyon yapan bu sistemi göçertti. Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu neredeydi? Herkes bana soruyor."