birgün

15° AÇIK

SİYASET 10.04.2020 21:35

Canan Kaftancıoğlu: Sağlık emekçileri arasında ayrım yapılıyor

CHP'li Canan Kaftancıoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya "Neden sağlık emekçileri arasında ayrım yapılıyor?'' diye sordu

Canan Kaftancıoğlu: Sağlık emekçileri arasında ayrım yapılıyor

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, sağlık personeline yapılacak ek ödemeyle ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları ile uygulama aşaması arasındaki çelişkiye dikkat çekti.

Canan Kaftancıoğlu, "Sağlık personelimizin ek ödemeleri tavandan, yüzde 100 oranında olacak’ denilmişti. Günlerce müjde olarak duyurulan bu açıklama, iş uygulamaya gelince 'bazılarına, bazı oranlarda' olarak değişti. Hani tavandan verilecekti? Neden sağlık emekçileri arasında ayrım yapılıyor?'' diye sordu.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklama yapan Kaftancıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"23 Mart'ta "Sağlık personelimizin ek ödemeleri tavandan, %100 oranında olacak" denilmişti. Günlerce müjde olarak duyurulan bu açıklama, iş uygulamaya gelince 'bazılarına, bazı oranlarda' olarak değişti. Hani tavandan verilecekti? Neden sağlık emekçileri arasında ayrım yapılıyor?

Ve unutulmasın ki ister kamuda ister özelde isterse 1. basamak sağlık hizmetinde çalışsın doktoru, eczacısı, hemşiresi, yardımcısı, müstahdemi ile tüm sağlık çalışanları kahramanca mücadele ediyor ve tamamı bu sürecin kahramanları. Ayrım yapılması kabul edilemez!

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız