birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 17.11.2016 07:23

Canlı yayında Aykut Erdoğdu ile Oğan arasında büyük tartışma

Canlı yayında Aykut Erdoğdu ile Oğan arasında büyük tartışma

CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında "Türkiye'nin bekası" tartışmasına giren AKP'li Ayhan Oğan'la, CHP'li Aykut Erdoğdu arasında gergin dakikalar yaşandı.

Erdoğdu'nun AKP'nin ABD'deki İsrail lobisine 67 milyon dolar verdiğini iddia etmesi üzerine, AKP'li Oğan, iddianın ispat edilmesini istedi.

İSPAT EDEMEZSEM KENDİMİ YAKARIM

Erdoğdu ise iddiayı ispat edemezse kendisini Sultanahmet Meydanı'nda yakacağını söyledi. Bunun üzerine Oğan, Erdoğdu'ya "Terbiyesizsiniz! Edepsizsiniz!" deyip elini masaya vurdu. Oğan'ın tepkisi üzerine Erdoğdu da elini sert bir şekilde masasına vurup ayağa kalkarken masadaki bardakların kırıldığı görüldü.

İki siyasiyi sakinleştirmek için yoğun çaba sarf eden Ahmet Hakan, programa reklam arası verdi.Program 10 dakikalık reklam arasından sonra gergin bir şekilde devam etti.

Erdoğdu geçen yıl AKP'nin İsrail karşıtı politikası ile ikiyüzlü davrandığını iddia ederek, “AKP’nin, İsrail dostu olduğunu anlatmak için ABD’li lobi şirketlerine 65,4 milyon dolar harcadığını belgeleri ile tespit ettik” diyerek şu belgeleri açıklamıştı.

İŞTE O BELGELER

erdogdu-ve-ogan-arasinda-israil-gerilimi-ogan-hakarete-sarildi-210338-1.erdogdu-ve-ogan-arasinda-israil-gerilimi-ogan-hakarete-sarildi-210339-1.erdogdu-ve-ogan-arasinda-israil-gerilimi-ogan-hakarete-sarildi-210340-1.

(Cumhuriyet)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol