birgün

22° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 02.07.2020 12:17

Cansız bedeni bulunan 7 yaşındaki İkranur'un babası: Konuşacağı için öldürülmüş olabilir

Cansız bedenine ulaşılan 7 yaşındaki İkranur Tirsi'nin babası Serdar Tirsi, canlı yayında açıklamalarda bulundu. "Bir yanlış yapıldı, İkranur bunu gördü ve öldürüldü." diyen Tirsi, "İkranur konuşacağı için öldürülmüş olabilir" ifadelerini kullandı.

Cansız bedeni bulunan 7 yaşındaki İkranur'un babası: Konuşacağı için öldürülmüş olabilir

Giresun'un Bulancak ilçesinde cumartesi akşamı evinin yakınındaki bahçede otlayan büyükbaş hayvanlara bakmaya giden ve bir daha haber alınamayan 7 yaşındaki İkranur Tirsi'nin önceki gün cansız bedeni bulunmuştu. İkranur'un cansız bedenine derede ulaşılmıştı.

Minik İkranur'un boğularak öldüğü belirtilmişti; ancak su debisinin düşük olduğu derede çocuğun nasıl boğulduğu kafalarda soru işareti bırakmıştı. Ön otopsi raporuna göre çocukta herhangi bir cinsel istismar bulgusuna rastlanmadı.

Hürriyet'in haberine göre; İkranur'un babası Serdar Tirsi ve babannesi Nihal Tirsi Müge Anlı'nın televizyon programında açıklamalarda bulundu.

Baba Serdar Tirsi, dere uzak olduğu için İkranur'un oraya gidemeyeceğini düşündüklerini, bu yüzden dereye bakılmadığını söyledi. Baba Tirsi, "Dere aranmadı da derenin yanından biz geçtik. Emniyet personeli ve akrabalarımla da geçtik ama biz bir şey görmedik. Derenin üst tarafları arandı dereye en son girildi." diye konuştu. Acılı baba, "İkranur konuşabiliyor sonuçta anlatabilir, konuşmasın diye öldürüldü" ifadelerini kullandı.

Tirsi, çocuğun görmemesi gereken bir şeyi gördüğünü söyledi ve "Bir yanlış yapıldı, İkranur bunu gördü ve öldürüldü" dedi. Baba Tirsi, "İkranur konuşacağı için öldürülmüş olabilir" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Babaanne Nihal Tirsi de İkranur'un cansız bedeninin bulunduğu bölgeye kendinin inme şansı olmadığını, yetişkinlerin bile tek başına inemeyeceklerini ifade etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol