Çavuşoğlu: Cumhur İttifakı’na kim ihanet ederse bedelini öder

17.02.2019 17:54 SİYASET
Antalya’daki temaslarını sürdüren Çavuşoğlu, Korkuteli ilçesindeki Cumhur İttifakı seçim merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, MHP ve AKP’nin milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaptıkları Cumhur İttifakı’nın 31 Mart yerel seçimlerinde de devam ettiğini söyledi. Cumhur İttifakı’nın ülkenin birliği, beraberliği ve bekası için kurulmuş bir ittifak olduğunu öne süren Çavuşoğlu, “Bu ittifak vatanı, milleti ve bayrağı için canını vermeye […]

Antalya’daki temaslarını sürdüren Çavuşoğlu, Korkuteli ilçesindeki Cumhur İttifakı seçim merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, MHP ve AKP’nin milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaptıkları Cumhur İttifakı’nın 31 Mart yerel seçimlerinde de devam ettiğini söyledi.

Cumhur İttifakı’nın ülkenin birliği, beraberliği ve bekası için kurulmuş bir ittifak olduğunu öne süren Çavuşoğlu, “Bu ittifak vatanı, milleti ve bayrağı için canını vermeye hazır insanların kurduğu yerli ve milli bir ittifaktır. Bu ittifakın içerisinde teröristler yoktur ve olamaz. Millet İttifakı’nın içinde PKK var mı? Var. Teröristler var mı? Var. DHKP/C var mı? Var. TİKKO’su var mı? Var. Bilumum ne kadar terör örgütü varsa, o ittifakı destekliyor. Neden? Çünkü o ittifakın amacı da yapmak, imar etmek değil, yıkmak, devirmek. Teröristlerin amacı ne? Onlarınki yıkmak, yakmak değil mi? Peki bu hainlere izin verecek miyiz? Onları sevindirecek miyiz? O zaman çok çalışmamız lazım.” diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı ve AKP Lideri Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin liderliğinde, partilerin genel merkezlerinde yaptıkları çalışmalar sonucunda Cumhur İttifakı’nın adaylarının belirlendiğini dile getiren Çavuşoğlu, bazı illerde MHP’nin bazı illerde ise AKP’nin adayının desteklendiğini belirtti. 

“Trenden inenler de bir daha bu trene binemez”

Çavuşoğlu, seçim sürecinde hiçkimsenin nefsi davranmaması gerektiğini kaydederek, şöyle devam etti:

“Milletin bekası için kurulmuş Cumhur İttifakı’na kim ihanet ederse bedelini öder. Bu süreçte kendisini düşünenler ve sadece koltuk sevdalısı olanlarla bizim işimiz olmaz. Trenden inenler de bir daha bu trene binemez. Biz ‘devlet, millet bekası’ diyeceğiz, birileri kalkacak nefsine yenilecek. Bu bizim kabul edebileceğimiz bir şey değildir. Koltuk sevdasıyla davaya ihanet edenlerin bizimle işi olmaz. İster MHP’den ister AK Parti’den kim olursa olsun. Bunu bizim kabullenmemiz mümkün değildir. Cumhurbaşkanımız ve Devlet Bahçeli oturup bir karar alacak, talimat verecekler. Ondan sonra da biz onları dinlemeyip nefsi davranacağız. Bu dava adamlığı değildir.”