birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Çavuşoğlu: Ermenistan’la normalleşme adımları için karşılıklı özel temsilciler atayacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan'ın başkenti Erivan ile charter uçuşlarını açacaklarını ifade ederek, "Yakında Ermenistan’la normalleşme adımları için karşılıklı özel temsilciler atayacağız" dedi.

SİYASET 14.12.2021 00:33
Çavuşoğlu: Ermenistan’la normalleşme adımları için karşılıklı özel temsilciler atayacağız
Abone Ol google-news

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermanistan ile normalleşme adımları için karşılıklı özel temsilciler atayacaklarını bildirdi.

TBMM Genel Kurulunda, Dışişleri ile Kültür ve Turizm bakanlıklarının 2022 yılı bütçeleri görüşmelerine başlandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bakanlığının 2022 yılı bütçesi üzerine konuşma yaptı.

Libya’da barış ve istikrarın anahtarı olmaya devam ettiklerini ifade eden Çavuşoğlu, "Seçimler öncesi tüm taraflarla temas halindeyiz. Yarın Libya Meclis Başkan Vekili’nin başkanlığında karma bir Meclis heyeti ülkemize gelecek" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında ABD ile ilişkilere de değinen Çavuşoğlu, "ABD’yle bir yandan sorunların çözümüne odaklanırken, bir yandan da 100 milyar dolar ticaret hacmi hedefi dahil işbirliğimizi farklı alanlarda geliştirmek için çalışıyoruz" dedi.

Çavuşoğlu ayrıca, "Maarif Vakfı’yla çalışmalarımız neticesinde, 43 ülkede FETÖ iltisaklı okulların faaliyetleri tamamen veya kısmen sona erdi. DEAŞ ve yabancı terörist savaşçılarla mücadelemizi aralıksız sürdürüyoruz" diye konuştu.

Ermenistan'ın başkenti Erivan ile charter uçuşlarını açacaklarını belirten Çavuşoğlu, "Yakında Ermenistan’la normalleşme adımları için karşılıklı özel temsilciler atayacağız. Her adımda Azerbaycan’la birlikte hareket edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol