birgün

15° AZ BULUTLU

GÜNCEL 08.03.2018 13:09

Çavuşoğlu: Irak'ta da PKK'ya sınır ötesi operasyon olacak

Çavuşoğlu: Irak'ta da PKK'ya sınır ötesi operasyon olacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak hükümeti ile ortak olarak PKK'ye yönelik bir sınır ötesi olacağını söyledi. Çavuşoğlu, tarih olarak da Irak'taki seçimlerin sonrasını işaret etti.

İkili temaslar için Avusturya'da bulunan Çavuşoğlu, “Afrin harekatı mayıs ayına kadar biter. Irak'ta da PKK'ya sınır ötesi operasyon olacak, Irak yönetimi ile birlikte yapacağız. Afrin harekatı bitmese de iki operasyonu aynı anda yürütecek kapasitemiz var” dedi.

Çavuşoğlu, eski PYD'nin eş başkanı Salih Müslim'in İsveç'te olduğunu ve ülkeden geçici tutuklama talebinde bulunulduğunu söyledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız