birgün

21° AZ BULUTLU

GÜNCEL 08.03.2018 13:09

Çavuşoğlu: Irak'ta da PKK'ya sınır ötesi operasyon olacak

Çavuşoğlu: Irak'ta da PKK'ya sınır ötesi operasyon olacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak hükümeti ile ortak olarak PKK'ye yönelik bir sınır ötesi olacağını söyledi. Çavuşoğlu, tarih olarak da Irak'taki seçimlerin sonrasını işaret etti.

İkili temaslar için Avusturya'da bulunan Çavuşoğlu, “Afrin harekatı mayıs ayına kadar biter. Irak'ta da PKK'ya sınır ötesi operasyon olacak, Irak yönetimi ile birlikte yapacağız. Afrin harekatı bitmese de iki operasyonu aynı anda yürütecek kapasitemiz var” dedi.

Çavuşoğlu, eski PYD'nin eş başkanı Salih Müslim'in İsveç'te olduğunu ve ülkeden geçici tutuklama talebinde bulunulduğunu söyledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol