birgün

20° AÇIK

SİYASET 15.09.2020 00:11

Çavuşoğlu ve Pompeo'dan 'Doğu Akdeniz' görüşmesi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile Doğu Akdeniz ve Kıbrıs konularını görüştü.

Çavuşoğlu ve Pompeo'dan 'Doğu Akdeniz' görüşmesi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile Doğu Akdeniz ve Kıbrıs sorunlarını görüştü.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile telefonda görüştü. İki bakan, gerçekleştirdikleri görüşmede, 'Doğu Akdeniz ve Kıbrıs' konularını ele aldılar.

Geçtiğimiz günlerde Kıbrıs’ı ziyaret eden Pompeo, Güney Kıbrıs ile temaslarda bulunmuş fakat Kuzey Kıbrıs ile görüşmemişti.

POMPEO'YU ELEŞTİRMİŞTİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 14 Eylül'de NTV canlı yayınına konuk olmuş, burada Doğu Akdeniz ve Ege'deki gerilim, Suriye'deki son durum, ABD'nin tutumu ve gündeme dair açıklamalar yapmıştı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'yu eleştiren Çavuşoğlu, "Dominik'te haritayı gösterip, olanları anlatınca, 'Evet biliyorum' deyip, sonra başka konuşuyor adaya gidiyorsanız, o zaman çelişki sizde. Pompeo (ABD Dışişleri Bakanı), hakça paylaşım konusunda 'Evet öyle olmalı' deyip de, sonra neden öyle diyemiyor. Belki de benim Venezuela'ya gitmemden rahatsız olmuştur" ifadelerini kullanmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız