Türkiye Basketbol 2’nci Ligi’nde mücadele edecek olan Pizza Bulls Cedi Osman Basketbol Takımı’nın tanıtımı sonrasında konuşan Cedi Osman, "En büyük hedefimiz oyuncu geliştirmek ile birlikte iyi birer karakter geliştirmek. Süper Lig’e tabii ki de çıkmak istiyoruz" dedi.

Cedi Osman: En büyük hedefimiz oyuncu geliştirmek, Süper Lig'e çıkmak istiyoruz

Cedi Osman Akademi ile Pizza Bulls’un iş birliğiyle kurulan ve bu sezondan itibaren Türkiye Basketbol 2’nci Ligi’nde mücadele edecek olan Pizza Bulls Cedi Osman Basketbol Takımı’nın tanıtımı yapıldı.

FMV Işık Üniversitesi Konferans Salonu'nda yapılan lansmana Cedi Osman Akademi'nin kurucuları Cedi Osman ve Caner Osman, Pizza Bulls Cedi Osman Basketbol'un başantrenörlük görevini üstlenecek Hasan Serbest, Pizza Bulls CEO'su Cavit Can Kırbeyi, Pizza Bulls Genel Müdürü Zeynel Akyol ile Cedi Osman Akademi ve Pizza Bulls yetkilileri katıldı.

Cedi Osman Akademi'nin kurucusu, NBA ekiplerinden Cleveland Cavaliers forması giyen Cedi Osman, çok mutlu olduğunu belirterek, “Bu ailede olduğunuz için çok mutlu ve gururluyuz. Pizza Bulls ailesine de çok teşekkür ederim. Önümüzde çok güzel bir yol var. Önemli ve uzun bir iş birliği olacaktır. Yolumuz uzun ve başarıya aç bir grubuz. Bizim çok büyük hayallerimiz var. Akademiyi kurarken bu kadar büyük hayallerimiz yoktu ama ailemiz büyüdükçe durum değişti. En büyük hayalimiz olan A takımı da kurduk. Hepsi yetenekli ve başarılı oyuncular. Benim onlara güvenim sonsuz. Ne olursa olsun her zaman arkalarında olacağım ve inşallah büyük işlere imza atacağız” ifadelerini kullandı.

İstanbul’un Şile ilçesinde yapılan lansman sonrasında Cedi Osman Akademi’nin kurucusu Cedi Osman, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Pizza Bulls Cedi Osman Basketbol Takımı projesini hayata geçirdikleri için çok mutlu olduğunu dile getiren Cedi Osman, “Ağabeyimle beraber büyük bir hayalimizdi. İlk başta akademiyi kurarken A takım hedefimiz yoktu ama her şey iyi gidince hayallerimiz de büyüdü. Sonunda en büyük hayalimiz olan A takımı da kurduk. Burada Cavit Bey ve ekibine çok teşekkür ederim. Çok büyük bir iş birliği olacak. Yolumuz çok uzun. A takımımızın hem çok yetenekli hem de bir o kadar başarılı olacak. Bu tür projelerde zamana ihtiyacınız oluyor. Her şey zamanla iyi olacak. İnşallah her şey iyi olacak” dedi.

cedi-osman-en-buyuk-hedefimiz-oyuncu-gelistirmek-super-lig-e-cikmak-istiyoruz-913781-1.

“BİR GÜN SÜPER LİG’DE OLACAĞIZ”

En büyük hedeflerinin yerli oyunculara şans tanımak olduğunu söyleyen Cedi Osman, “Hemen Süper Lig’de oynayalım” diye bir aceleleri olmadığını belirterek, “Şu anda bizim en büyük hedefimiz, yerli oyunculara şans tanımak. Onları geliştirmek. Daha büyük kulüplere gidebiliyorlarsa, yurt dışına gidebiliyorlarsa ne mutlu bize. Demek ki başarılı olmuşuz diyeceğiz ve mutlu olacağız. En büyük hedefimiz oyuncu geliştirmek ile birlikte iyi birer karakter geliştirmek. İnşallah da bunu başaracağız. Süper Lig’e tabii ki de çıkmak istiyoruz. Bunun için çok zamana ihtiyacımız var ama bir gün orada olacağımıza kesinlikle inanıyorum” ifadelerini kullandı.