AKP'li Çekmeköy Belediyesi'nin park alanını yapılaşmaya açma ısrarı sürüyor. 23 gündür parkın yapılaşmaya açılmasına engel olmak gece gündüz nöbet tutan mahalleli bugün de topladığı 3 binden fazla imzayı teslim etti. Yurttaşlar mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

Çekmeköy'deki park mücadelesi 23'üncü gününde: 3 binden fazla imza toplanıp, teslim edildi

HABER MERKEZİ

İstanbul'daki AKP'li Çekmeköy Belediyesi'nin deprem toplanma alanı da olan parkı yapılaşmaya açma girişimine karşı mahallelinin başlattığı mücadele 23'üncü gününde de sürüyor.

Mehmet Akif Mahallesi'ndeki park alanının yapılaşmaya açılmasına engel olmak isteyen mahalleli 23 gündür parkın önünde gece gündüz nöbet tutuyor. Bugün de yurttaşlar, Ataşehir'deki Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'ne gitti. Mahalleli topladığı 3 binin üzerinde imzayı ve dilekçelerini müdürlüğe teslim ederek parkın yapılaşmaya açılmamasını talep etti.

MÜCADELE DEVAM EDECEK

Öte yandan mahalleli AKP'li belediyenin parkı yapılaşmaya açma planından vazgeçene kadar mücadeleyi sürdüreceğini belirtti.

BELEDİYE 31 MİLYON TL HARCAYACAK

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, yurttaşların günlerdir korumaya çalıştığı park alanı için Çekmeköy Belediyesi 9 Mayıs’ta “Kapalı Pazar Alanı Yapım İşi” adı altında bir ihale düzenledi.

İhaleyi tam 30 milyon 952 bin TL teklif veren Ekşioğlu Yapı Şirketi aldı. İhale dosyasında ise söz konusu projenin “3 bin 95 metrekare büyüklüğünde, kapalı alanlı, betonarme ve çelik konstrüksiyonla yapılacağı” belirtildi.