birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 29.03.2017 21:42

Çektiği 'Hayır' videosundan dolayı tutuklanan Ali Gül'ün tutukluluğuna itiraz edildi

Çektiği 'Hayır' videosundan dolayı tutuklanan Ali Gül'ün tutukluluğuna itiraz edildi

Çektiği Hayır videosunun ardından tutuklanan 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali Gül’ün tutukluluğuna İtiraz edildi.

Ali Gül, 8 Mart’ta yayımlanan ve sosyal medyada tıklanma rekorları kıran "Hayır Nedir?" videosunun ardından karalama kampanyasına maruz kalarak hedef haline getirilmiş 14 Mart’ta şikayet yapılmış, 15 Mart’ta ise hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkarıldıktan sonra 21 Mart’ta tutuklanmıştı. Ali Gül sahte bir hesap tarafından yapılan paylaşımlardan sorumlu tutulmuştu; oysa bahse konu hesapla ilgili Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün 21 Temmuz 2016 tarihli raporunda sahte hesabın Ali Gül tarafından kullanıldığına dair hiçbir iddia veya dosyada tutuklamaya gerekçe olabilecek hiçbir somut delil bulunmuyordu.

Ali Gül’ün avukatı Yiğit Acar, tutuklama kararına yapılan itirazı İstanbul 6. Sulh Ceza Mahkemesi değerlendireceğini ve mahkemenin hukuka aykırı olarak verilen bu tutuklama kararını kaldırarak Ali’nin tahliye edileceğine inandığını belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol