birgün

7° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 03.10.2019 16:47

Çelik'ten 'Ali Babacan'ın partisine katılacak' iddiasına yanıt

Çelik'ten 'Ali Babacan'ın partisine katılacak' iddiasına yanıt

Ali Babacan kuracağı yeni partiye katılacağı iddia edilen AKP'li Hüseyin Çelik'ten açıklama geldi. Çelik yeni partide yer almayacağını sosyal medyadan duyurdu.

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül öncülüğünde eski Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan tarafından kurulacağı iddia edilen yeni partiyle ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

Babacan’ın eski Bakanlardan AKP'li Hüseyin Çelik’e yeni parti için teklifte bulunduğu ve Çelik’in bu teklifi kabul etmediği iddiaları sonrası Çelik'ten açıklama geldi.

ÇELİK, SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

AKP'li Çelik sosyal paylaşım sitesi Twitter’da konuyla ilgili bir paylaşımda bulundu.

Mynet'te yer alan habere göre; Çelik ''Babacan’ın kuracağı partide ilkesel bazı meselelerden dolayı kesin olarak yer almayacağım'' diyerek şu tweti attı:

[Haber görseli]

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol