birgün

16° AÇIK

Cem Küçük 'Bergen' örneğinde çark etti: Hayat pahalılığını bilmeyen var mı?

İktidara yakınlığıyla bilinen yazar Cem Küçük, “İnsanlar ekmek bulamıyor böyle bir şey yok. Bergen filmini 7 milyon kişi izledi” demişti. Tepki çeken sözleri sonrası Küçük “Hayat pahalılığını bilmeyen var mı? Hepimiz şikâyetçiyiz” dedi.

MEDYA 07.04.2022 11:35
Cem Küçük 'Bergen' örneğinde çark etti: Hayat pahalılığını bilmeyen var mı?
Abone Ol google-news

Habertürk'te Kübra Par'la Açık ve Net programında konuşan yandaş yazar Cem Küçük, “İnsanlar ekmek bulamıyor, insanlar yiyemiyor içemiyor diye bir şey yok. Bergen filmini 7 milyon kişi izledi. Millet nasıl oluyor da sinemaya gidiyor?” demişti. İfadeleriyle tepki çeken Cem Küçük, Türkiye gazetesindeki köşesinde açıklama yaptı.

“Kes kopyala yapıştırıcılar” konuşmayı sanki ben bunu millet ekmek bulup yiyemiyor diye söylemişim şeklinde sundu. Zaten lince yer arayan belli kitle Allah ne verdiyse yazmış.” diyen Cem Küçük, “Bir şeyi anlamadan yorum yapmak bir tek bize has. Hayat pahalılığını bilmeyen var mı? Hepimiz şikâyetçiyiz. Bunu her programda defalarca söyledik, gazetemizde yazdık.” dedi.

Cem Küçük’ün köşesindeki açıklaması şöyle:

“Tartışma programları bazen çok hararetli olur. O kadar hızlı bir ortam olur ki, bazen ne dediğiniz arada kaybolur.

Pazartesi akşamı da Habertürk’te öyle bir tartışma vardı. Toplam dört kişi enflasyonu ve hayat pahalılığını tartışıyorduk.

Programın başında Gülay Yedekçi fiyatı en çok artan ürünleri bizim gazetecilerin Wall dediği duvarda anlatıyordu. Kültür sanat alanında milletin bir yere gidemediğini, film izleyemediğini söyledi. Bunu hayat pahalılığına bağladı.

Sonra Kübra Par benden de anlatmamı istedi. Ben de anlatırken Gülay Hanım’a kültür sanat hakkında söyledikleriyle ilgili cevap verdim.

Millet kültür sanat faaliyeti yapamıyorsa Bergen filmine 7 milyon kişi nasıl izledi dedim. Malum sinemaya gitmek sadece bilet almak değil. Bugün bir film izlemek için sinema salonuna gitmek ciddi bir yekûn tutuyor. Salonların çoğu AVM’de. Yol parası, bir şeyler yemek, sinema bileti hepsi bir masraf.

Tabii “kes kopyala yapıştırıcılar” konuşmayı sanki ben bunu millet ekmek bulup yiyemiyor diye söylemişim şeklinde sundu. Zaten lince yer arayan belli kitle Allah ne verdiyse yazmış.

Bir şeyi anlamadan yorum yapmak bir tek bize has. Hayat pahalılığını bilmeyen var mı? Hepimiz şikâyetçiyiz. Bunu her programda defalarca söyledik, gazetemizde yazdık.

Seçimler sosyal medya üzerinde kazanılmıyor. Orada çok fazla mesaj atınca bütün Türkiye sizin gibi düşünmüyor...”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol