birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 06.09.2021 11:39

Cem Küçük bile isyan etti: Fiyatlar can yakıyor

İktidara yakınlığıyla bilinen yazar Cem Küçük, marketlerin ateş pahası olduğunu belirtti. "Fiyatlar can yakıyor" diyen Küçük, 3 bin lirayla geçinmenin "imkânsız ötesi bir şey" olduğunu belirtti. İktidara uyarılarda bulunan Küçük, "Sofrasını kuramayan, çocuğunu doyuramayan insanlar öfkesini her demokraside iktidara yöneltir" ifadelerini kullandı.

Cem Küçük bile isyan etti: Fiyatlar can yakıyor

İktidara yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, marketlerin ateş pahası olduğunu belirterek, "Fiyatlar can yakıyor" dedi. Küçük, "Bugün 3000 lirayla geçinmek imkânsız ötesi bir şey" dedi.

"Yüksek enflasyon ve marketlerin pahalılığı" başlıklı yazısında Küçük, "Geçen hafta iki defa markete gittim. Biri sitenin yakınlarında diğerlerine göre pahalı bir market. Diğeri ise tüm Türkiye’de binlerce şubesi olan market. Valla iki market arasında fiyat olarak fark yok" dedi.

"Küçük markette en ucuz yoğurt 14,40 TL. İçecekler bile 2-3 TL’den başlıyor ki, 6’lı ya da 12’li aldığınızda fiyat ciddi yekûn tutuyor" diyen Küçük, şöyle devam etti:

"Her iki marketten de çıktığınızda, “Ben ne aldım ki?” duygusu size hâkim oluyor. 200-300 TL veriyorsunuz, aldıklarınız 4 kişilik bir aileye belki 1 hafta bile yetmiyor. Demem o ki, marketler ateş pahası... Benim gibi az çok geliri olanlar bile böyle düşünüyorsa AK Parti’nin bu konu üzerinde düşünmesi lazım. Abartmadan söylüyorum, fiyatlar can yakıyor... Sofrasını kuramayan, çocuğunu doyuramayan insanlar öfkesini her demokraside iktidara yöneltir."

"3 BİN LİRAYLA GEÇİNMEK İMKÂNSIZ ÖTESİ BİR ŞEY"

"Bugün 3000 lirayla geçinmek imkânsız ötesi bir şey" diyen Küçük, "Türkiye son 20 senede çok büyüdü. Bu, su götürmez bir gerçek. Ama iki yıldır orta ve alt sınıf ekonomik anlamda zorlanıyor" ifadelerini kullandı.

Küçük, yazısında şunları söyledi: "Anadolu’da belki bu sert hissedilmiyor ama büyükşehirlerde sert dalga gibi insanı bunaltıyor. AK Parti ne yapıp edip hayat pahalılığını, özellikle marketlere bir çare bulmalı... Son olarak da geçen hafta iş yerlerine yapılan yüzde 15 doğalgaz zammına gerek var mıydı? Ciddi merak ediyorum. Yüksek enflasyon bugün mücadele edilmesi gereken en temel konu."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol