birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Cem Küçük’ten ‘aklanma çabasındaki’ Bayraktar’a: Sessiz kalsan daha iyi olur

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda yayınlanan tapelerini doğrulayan ve torunlarına temiz bir isim bırakmak istediğini söyleyen dönemin bakanı Erdoğan Bayraktar için “Sessiz kalsa daha iyi” dedi.

SİYASET 13.06.2022 14:43
Cem Küçük’ten ‘aklanma çabasındaki’ Bayraktar’a: Sessiz kalsan daha iyi olur Fotoğraf: DepoPhotos
Abone Ol google-news

Cem Küçük, bugünkü köşe yazısında “Benim için kamuoyu vicdanında aklanmak önemli” diyerek “Beş çocuğum, 14 torunuma temiz bir isim bırakmak istiyorum” açıklaması yapan Eski Çevre Ve Şehircilik Bakanı Bayraktar’a ‘uyarılarda’ bulundu.

Aklanma çabasındaki Bayraktar’dan, sesiz kalmasını isteyen Küçük, eski bakan hakkında yapılan haberlerden de rahatsız olduğunu vurguladı.

Küçük, konu hakkındaki sözleri şöyle:

”Bayraktar ara ara 17/25 Aralık darbe girişimiyle alakalı açıklamalar yapıyor. Bu açıklamaları da genelde muhalif haber sitesi, kanallar ya da gazetelere yapıyor.

Sessiz kalsa daha iyi ama nedense Erdoğan Bayraktar sürekli aklanmaktan, temiz isim bırakmaktan bahsediyor. Bana göre Erdoğan Bey yanlış bir strateji izliyor.

Neden mi? Sebebi basit. Çünkü muhaliflerin derdi o zamanlar aynen FETÖ’cüler gibi 17/25 Aralık üzerinden Cumhurbaşkanı’mıza gitmek ve onu yargılamaktı. Bana sorarsanız bu düşünceleri hiç değişmedi.”

Bayraktar’a seslenen Küçük, ”17/25 Aralık birçok seçimle millet nezdinde zaten aklanmıştır. Ayrıca 17/25 Aralık’ın net bir darbe girişimi olduğu apaçıktır. Bırakın FETÖ’cülerle iş birliği yapanlar utansın. Onlar suçluluk hissetsin” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN BAYRAKTAR’IN SÖZLERİ

Eski Çevre Ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, iktidar tarafından ‘FETÖ kumpası’ diye nitelenip kapatılan 17-25 Aralık 2013’teki yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarında adı geçen, dosyası bulunan dört bakandan biriydi. Aynı yıl istifasını veren Bayraktar, dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan’ı da istifaya davet etmiş daha sonra bu açıklaması nedeniyle Erdoğan’dan özür dilemişti.

Verdiği demeçlerle sıklıkla aklanmak istediğini ifade eden Bayraktar, son olarak Sözcü gazetesine ”Benim için kamuoyu vicdanında aklanmak önemli, içim rahat”, ”Beş çocuğum, 14 torunuma temiz bir isim bırakmak istiyorum” diye konuşmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun